logo-type

Haberler

GESOB ile KIZILAY 3. İŞBİRLİĞİ PRTOKOLÜ İMZALADI!..

GESOB ile KIZILAY 3. İŞBİRLİĞİ PRTOKOLÜ İMZALADI!..

Kızılay Gaziantep Toplum Merkezi ile il özelinde Türk ve Suriyeli vatandaşlarımızın sosyal ve ekonomik uyum süreçlerini desteklemek amacıyla 21.04.2022 tarihinde düzenlenen tören ile iş birliği protokolü imzalanarak proje faaliyetlerine başlamış bulunuyoruz. Proje kapsamında il özelinde Türk ve Suriyeli vatandaşlarımızın katılacağı ve toplamda 160 kişiden oluşan hedef gruba yönelik 5 alanda 8 grup olarak mesleki eğitim programları  uygulanacaktır.

Türk Kızılay Gaziantep Toplum Merkezi ile gerçekleştirilecek proje faaliyetleri sonucunda mesleki eğitim faaliyetlerinden yararlanan tüm katılımcıların ilgili sektörlerde kayıtlı istihdama geçişleri desteklenecektir.

Mesleki eğiti programları Gaz Altı Kaynakçısı, Sayacı, Saraciye Kesimci, Makine Bakım Onarım Yardımcı Elemanı, Masaüstü Yayıncılık, Tabaka Ofset Baskı Operatörü, PVC Doğramacı meslek kollarından oluşmaktadır. Eğitim programları HBÖ Genel Müdürlüğü oluru ile e-yaygın sistemi üzerinden yürütülecek olup tüm katılımcılara eğitim sonrası MEB onaylı belgelendirme yapılacaktır.

Ekli Görseller